1. Anasayfa
  2. Gündem

Safir Saç Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır

Safir Saç Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır
0

Safir Saç Ekimi Nedir ve Neden Uygulanır?

Safirler, saç ekimi için farklı bir yöntemdir. Bu yöntem, saç köklerini ekmek için kullanılacak kanalları açmak için safir uçlu bıçaklar kullanır. Safir, özellikle keskin saçlar için mükemmel bir doğal taştır. Safir uçlu bıçaklar kanama ve kabuklaşma yapmaz. Doğal sonuçlar daha iyidir ve iyileşme daha hızlıdır.

Safir Saç Ekimi Temel Aşamaları Nelerdir?

Lokal Anestezi: Ekim alanı ve donörün bölgesi lokal anestezi ile tedavi edilir.

Saç foliküllerinin alınması: Her donör saç foliküllerini almaya hak kazanacaktır.

Kanal Açma: Safir saç ekimi, saç köklerini açmak için safir uçlu özel bıçaklar kullanır.

Saç Foliküllerinin Ekilmesi: Açılan kanallara dikkatlice saç foliküllerini yerleştirin.

Safir Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ekim bölgesinin ilk günlerinde kızarıklık, şişlik ve kabuklaşma olasılıkları vardır. İlk on gün içinde baş bölgesine su ile temasa geçmeyin. Ekim bölgesini güneş ışınlarından korumak için en az bir ay güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır ve safir saç ekimi yapılan bölgeye herhangi bir fiziksel aktivite yapmak ve ağır kaldırmak yasaktır. Ekim ayından sonra önerilen saç bakım ürünlerini kullanmak ve talimatlara uymak çok önemlidir.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, bir kişinin saçsız ya da seyrek bölgelerinden (örneğin başın arka veya yan kısımlarından) alınan saç köklerinin başka birine aktarılmasıdır. Bu işlem, genetik, yaşa bağlı veya belirli sağlık sorunları nedeniyle saç kaybı yaşayan kişilere doğal saçlar kazandırır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Donör alan seçilir. Başın arkasında veya yan tarafında bulunur.
Saçlar veya foliküller çıkarıldıktan sonra, onları saklamak için özel solüsyonlar kullanılır.
Saçlara uygulandığında kanalları genişletir.
Tüm saç kökleri bu kanallara yerleştirilir.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saçlar için saç ekimi: Androgenik alopesi olarak bilinen genetik saç dökülmesi yaşayan kişiler, yanıklar, yaralar veya cerrahi müdahaleler nedeniyle saç kaybı yaşayan kişiler ve saçlarını yoğunlaştırmak isteyenler için uygundur.

Ancak bazı insanlar için uygun olmayabilir. Saç ekimi için sağlıklı saç köklerine sahip olmalısınız.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Foliküler Ünite Transplantasyonu (FOT): Donör bölgeden bir deri şeridi alınarak, içindeki saç kökleri çıkarılır ve saç olmayan bölgeye yerleştirilir.

FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu): Donör bölgeden alınan saç kökleri saçsız bölgeye ekilir.

Doğrudan Saç Ekimi (DHI): saç kökleri alınarak doğrudan saçsız bölgeye özel bir kalem (Choi Pen) ile ekilir. Bu yöntem, FUE benzeri bir yöntemdir. Bu yöntem için kanal açmanız gerekmez.

Robotik saç ekimi (FUE): Saçsız bölgelere robotik teknoloji kullanılarak saç kökleri ekilir.

Saç ekimi fiyatı, ekim yapılacak folikül sayısı, kullanılan yöntem, kliniğin yeri, doktorun deneyimi ve diğer hizmetlerden etkilenir. Genel bir fiyat aralığı belirlemek yerine, saç ekimi klinikleriyle kişisel olarak konuşun.

DHI Saç Ekimi Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dhi saç ekimi yöntemi, saçsız bölgelere doğrudan saç büyütmek için Choi Pen adlı özel bir kalem kullanır. Bu yöntem, doğrudan ekim bölgesine saç foliküllerini aktararak daha doğal bir sonuç sağlar. Ek bir kanal eklemenize gerek yok.

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Genel saç ekimi standartlarına uyan herkese dhi saç ekimi uygulanabilir. Özellikle, doğal sonuçlar arayanlar, sık ve yoğun bir saç ekimi yapmak isteyenler ve iyileşme süresini kısaltmak isteyenler için mükemmeldir.

DHI Saç Ekimi Hangi Yöntemlerle Yapılır?

DHİ saç ekimi yöntemi belirli bir prosedürden geçer. Hastanın saç analizi ve bir ekim planı önceliklidir.

Lokal Anestezi: Ekim alanı ve donörün bölgesi lokal anestezi ile tedavi edilir.

Follicular Unit Extraction (FUE): Donör bölgeden saç folikülleri alınmaktadır.

Doğrudan Ekim: Seçilen saç foliküllerini saçsız bölgeye doğrudan ekmek için özel bir kalem olan Choi Pen kullanılır. Bu aşamada kanal açma işlemi de gerekli değildir.

DHI Saç Ekimi Fiyatları

Dhi saç ekimi yapılacak folikül sayısı, kliniğin yeri ve diğer hizmetlerin maliyeti, uygulama yapacak olan doktorun deneyimine bağlıdır. Saç ekimi merkezleriyle doğrudan iletişime geçmek en iyisidir.

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir